Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

KONUT OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ VE AKILLI EVLER ;

Akıllı Ev Nedir?

Yaşadığımız mekânları, gelişen teknolojilerle bütünleştirerek daha konforlu, daha güvenli ve daha keyifli bir yaşam şekline dönüştürmeyi kısaca akıllı ev olarak tanımlıyoruz.
Ev içinde kullanılan birçok kumandanın yarattığı karmaşa yerine görsel ekranlı bir kumanda ile tüm cihazlarla kumanda etme rahatlığı, akıllı ev  teknolojileri için artık bir standart olarak düşünülmektedir. Böylece evin herhangi bir noktasından istenilen bölgenin aydınlatma kontrolü, perde-panjur  kontrolü, müzik ya da başka bir cihazın kullanımı aynı kumanda üzerinden kontrol etme özgürlüğü sunmaktadır.
Evde kullanılan elektrik anahtar ve prizleri akıllı hale getirerek, bir düğmesine dokunulduğunda istenilen birçok işi aynı anda manuel kontrol kolaylığı sağlamaktadır. Bunların yanında evinizden uzaktayken klima, fırın, gibi cihazları çalıştırarak evinize vardığınızda sıcak ve canlı bir ortam ile beraber hazır bir yemeğin sizi bekliyor olması gibi hayatın kolay yönleri sunulmaktadır.

Günümüz teknolojisinin geldiği noktada bina yönetim sistemleri, yalnızca büyük boyutlu binaları, iş merkezlerini değil, evleri de akıllı hale getirebilme olanağı sunuyor. Özellikle villa tipi konutlara uygulanan küçük ölçekli bina yönetim sistemleri hem maliyet hem de konfor açısından kullanıcılara önemli avantajlar sağlıyor. Bu sayede öncelikle evlerde ideal konfor şartları sağlanıyor, rutin olarak tekrarlanan işlemler kendiliğinden gerçekleştirilebiliyor, arızalar ve tehlikeler önceden tespit edilebiliyor.

Yeni teknolojiler yardımıyla, sizin ve ailenizin güvende olmasını sağlayan çok yönlü bu yeni sistem, birçok karmaşık işlemi parmağınızın ucuyla kontrol etmenizi sağlar. Alarm anında, sizi cep telefonunuzdan arayarak sorunun ne olduğunu, evin hangi bölgesinde olduğunu bildirir, hatta evdeki istem dışı sesleri dinleme olanağı tanır. İsterseniz bu bilgiyi birden fazla telefona da yönlendirebilir. Dahası; çocuğunuzun okuldan eve geldiğini, elektrik kesintisini, sesli mesaj ile size iletir.

Konut otomasyon çözümlerimizi aşağıdaki gibi sınıflandırabiliriz ;


- Nitelikli Güvenlik ;

- Varlık Simülasyonu ,
- Hırsızlık
- Yangın
- Su Kaçağı
- Gaz Kaçağı
- Deprem
- Elektrik Kısa Devre


- Aydınlatma ;

- On / Off ve Dim Kontrollü İç Aydınlatma Kontrolü
- RGB ve Power Led Uygulamaları
- Bahçe Aydınlatma


- İklimlendirme ;

- Kombi , Klima , Fan-Coil ;Yerden ısıtma Kontrolü

 


- Motorlu Perde / Panjur ;

- Güneşlik Tente Kontrolü
- Normal ve Cam içi Jaluzi Kontrolü
- Perde ve Panjur Kontrolü

- Uzaktan Kontrol ;

- Telefonla Kontrol
- Sms ile Kontrol
- İnternet ile Kontrol
- Ev Sinema Sistemleri ;

- Çok Bölgeli Ev Sinema Sistemi
- Aynı Anda Farklı Film İzleyebilme
- Müzik Sistemileri ;

- Çok Bölgeli Müzik Sistemleri
- Dış Ortam ve Bahçe Müzik Sistemleri

- Bahçe Sulama Sistemleri ;

- Yangın
- Kartlı Geçiş
- CCTV
- Acil Aydınlatma ve   Yönlendirme

- Kablosuz Sistemler ;

- Wi-Fi
- Z-Wave
- Bluetooth
- EnOcean
- İnterkom ;

- Analog İnterkom
- İp İnterkom
- Anahtar Piriz Çerçeve Çözümleri ;

- Akıllı Anahtarlar
- Klasik Anahtarlar
 
NİTELİKLİ GÜVENLİK ;


Dünyadaki en büyük konfor, kendini bütünüyle güvende hissetmektir.

Uyurken, evden çok uzaktayken, kendinizin, evinizin ve sevdiklerinizin güvende olduğunu bilmenin huzurunu duyabilirsiniz.
Evden ayrılırken dokunmatik panele tek bir dokunuşla bütün panjurlar, ışıklar kapanır, ev güvenlik moduna geçer ve siz geri dönüp doğru şifreyi yazana kadar bekler.

Rahat bir soluk alın

Evin içindeki ve dışındaki güvenlik kameraları asla uyumuyor. Bahçedeki, kapılardaki ya da istediğiniz yerdeki kameralardan gelen görüntüleri ister dokunmatik panel üzerinden, isterseniz evdeki televizyonunuzdan izleyebilirsiniz.
Uzaktan kumandayla kapıları açıp, kontrolü ve güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. . .
Hareket dedektörleri, sensörler ve ışın çitleriyle eviniz ve değer verdiğiniz her şey, 24 saat boyunca koruma altında.
Eviniz sizi, sevdiklerinizi ve kendini koruyabilir. Evden çıkarken açık pencere kalmışsa ev, şema üzerinden göstererek, dokunmatik panelden sizi uyarır.

İç ve dış tehditlerin tümüne karşı korunan bir kalede yaşayabilirsiniz. Hassas duman ve ısı dedektörleri, su basmasına karşı uyarı ve güvenlik sistemleri evin kendini korumasını sağlar.

Gaz kaçağı dedektörleri ve devreye giren koruma sistemiyle tehlikelerin uzağında, huzurun konforunu yaşayabilirsiniz.
Evden çıkarken kurduğunuz güvenlik sistemini sadece şifreyi girerek, tek bir dokunuşla sadece siz açabilirsiniz.
Olası bir deprem sırasında devreye giren sensörlerle güvenlik için maksimum koşullar hazırlanır.
Elektrik, gaz, su otomatik olarak kesilir, evden kolayca çıkmanız için belirli lambalar yanar.

Eviniz, sizi ve kendini korur.
Güvenlik sisteminizde, bir alarm paneli, kapı girişine konulacak LED keypad, harici alarm sireni, PIR detektörleri ve manyetik kontak bulunacaktır. Eve giriş ve çıkışlarda keypad üzerinden alarm devreye alınıp çıkartılabilecektir. Manyetik kontaklardan veya hareket detektörlerinden alınacak herhangi bir alarm durumunda alarm sireni devreye girerek sesli ikazda bulunacaktır.
Evinizin hırsız güvenliği, giriş kapısının estetiğini bozmadan çerçeve içerisine yerleştirilen ve dışarıdan bakıldığında görülmeyen gömme tip manyetik kontaklar ve şık görünümlü hareket detektörleri ile sağlanacaktır. Alarmınızın kurulu olduğu durumda evinizin giriş kapılarına, pencerelerine veya bahçe duvarına yapılacak kötü niyetli bir müdahale durumunda alarmınız bunu algılayıp alarm sireni ile ikaz verecektir.
Alarm sistemi dahilinde kullanılan telefon arama modülü, evinizdeki alarm durumunu, önceden tanımladığınız 6 farklı numaraya sesli mesaj ile bildirebilecektir.
Evinizin genelindeki yangın güvenliği; duman sensörleri aracılığı ile sağlanacaktır. Bunun yanında, su baskınlarına karşı sizi uyaracak su kaçağı algılama sensörleri ve gaz kaçağı durumunda alarm verecek gaz detektörleri kullanılacaktır. Bu sensörler aracılığı ile oluşabilecek su kaçakları algılanıp su saatinizin çıkışına yerleştirilecek selenoid valf kapatılarak evinize gelen su girişi kesilebilecektir. Aynı şekilde, evinizde bir gaz kaçağı algılandığında, gaz saati çıkışındaki selenoid valf evinize gaz girişini kesecektir.Yangın sinyali aldığı zaman yangın alarmı aktif olur ve sinyali yangın güvenlik bölümüne bildirir ve yangın söndürme sistemi devreye girer. Yangın söndürme sistemi uygulamasının olmadığı binalarda yaşayanların yangın mahallini derhal boşaltmaları için gerekli olan aydınlatmaları açar, itfaiye için kapı önündeki alarm lambasını yakıp söndürerek yerini bildirir. Evde kimse yoksa eklenen bir telefon ara birimi sayesinde size cep telefonunuza veya sabit bir telefona yangın ihbarını bildirir.

- Varlık Simülasyonu
- Hırsızlık
- Yangın
- Su Kaçağı:
- Gaz Kaçağı
- Deprem
- Elektrik Kısa Devre

AYDINLATMA ;


Okurken, dinlenirken, eğlenirken, yemek yerken evinizin nasıl bir ışığı olmasını istediğinizi tasarlayın ve tek bir dokunuşla evinizi istediğiniz gibi aydınlatın. Senaryonuzu belirleyin, uzaktan kumandayla tek bir katın veya bütün evin ışığına hakim olun. Dış aydınlık seviyesine göre evinizin içindeki veya bahçedeki aydınlatma sistemini kontrol edin. Akşam olmaya başladığında bahçedeki aydınlatma sistemi ve evin içindeki istediğiniz mekân otomatik olarak aydınlansın. Işığın hep aynı olmasını istediğiniz mekânlar, dış ışığa göre otomatik olarak aydınlansın...

Mekânda var olan aydınlatma sistemi içinde yer alan bütün ışık türlerini (incandesant, flüoresan, spot vb...) istediğiniz ışık seviyesinde ayarlayabilir ve bu seviyeleri sistem hafızasına kaydedebilirsiniz. Tek bir dokunuşla istediğiniz ışık senaryosunu çağırabilir, siz ve misafirleriniz için hoş vakit geçirebileceğiniz, kahve veya akşam yemeği aydınlatmalarına, bahçe havuz aydınlatma kontrolüne tek bir tuşla erişebilirsiniz.
Size özel tasarlanan kablosuz panelleriniz üzerinden evinizin herhangi bir bölümündeki ışık seviyesini, çalışan senaryoları görebilirsiniz.

  • Evinizdeki herhangi bir odaya girdiğinizde, hareketi algılayan sensörler sayesinde, ışıklar kendiliğinden açılır ve yine aynı şekilde, oda içerisinde hareket sonlandıktan belirli bir süre sonunda kendiliğinden kapanır. Böylelikle, herhangi bir sebeple açık unutulan ışıklar kapatılarak, önemli ölçüde elektrik tasarrufu sağlanmış olur.
  • Benzer şekilde, gece belirli bir saatten sonra banyonuza girdiğinizde kendiliğinden açılan akıllı ışıklar, sizin uykudan kalkmış olabileceğinizi düşünerek %40 oranında azaltılarak yakılır ve gözlerinizin kamaşması engellenir.
  • Tüm aydınlatma sisteminizi uzaktan kumandadan, televizyonunuzdan ve hatta cep telefonunuzdan bile kontrol edebilirsiniz.
- On / Off ve Dim Kontrollü İç Aydınlatma Kontrolü
- RGB ve Power LED Uygulamaları
- Bahçe Aydınlatma

İKLİMLENDİRME ;


Farklı odalarda farklı iklimler yaratabilirsiniz.

Yatak odanız tatlı bir serinlikte sizi uykuya hazırlarken salonda veya çocuk odasında ılık yaz rüzgârları esebilir. Odalardaki termostatlarda veya panelde oda sıcaklığını ve ayarladığınız sıcaklığı aynı anda görebilirsiniz. Sistem modlarını değiştirebilir, ev girişindeki dokunmatik panelde her odanın sıcaklığını ayrı ayrı izleyebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, odalarda bulunan dijital termostatlarda veya dokunmatik panelde gerekli emirleri vermek...

Mekâna entegre edilmiş ısıtma/soğutma ve havalandırma sistemlerinin kontrolü; Bölge bazlı çalışma prensibiyle istenilen derecede, kullanıcının bir hareketiyle sağlanır. Otomasyon sistemimiz mevsimsel ve zaman bazlı çalışma şekillerini başarıyla uygular ve her bölge için sıcaklık değerlerini eş zamanlı olarak kullanıcının bilgisine sunar.
Konfor şartları, klima şartlarının filtrelediği ve ön şartlanmayı gerçekleştirdiği taze havanın fan-coil soğutması veya yerden ısıtma sistemiyle istenen sıcaklığa getirilmesi sonucunda sağlanır.
Kullanımınıza sunulan kablosuz panel üzerinden oda sıcaklığını görebilir, sıcaklık ayarını, fan hızını değiştirebilirsiniz.
Sistem merkezindeki ana kontrol ünitesi, sıcaklık modülünden gelen bilgilere göre konfor şartlarını ve aynı zamanda enerji tasarrufunu dikkate alarak yaşam alanınızda maksimum konforu sağlıyor.

                      3.1 Kombi, Klima, Fan-Coil, Yerden Isıtma Kontrolü: Sabit, zamana bağlı, dış ortamla etkileşimli, dışarıdan da erişilebilen 
ısıtma/soğutma kontrolü (Fan-  Coil, Kombi, Konvektörlü Sistemler...)
MOTORLU PERDE/ PANJUR ;


Bütün pencerelerdeki panjurları ve perdeleri kapatmak kaç dakika sürer?


Evden uzaktayken açık unutulan panjurları kim kapatır?


Katlarda veya ev girişinde bulunan panelde tek bir tuşa dokunarak sadece birkaç saniye içinde bütün evin perde ve panjurları açıp kapanabilir.
Rüzgâr hızını arttırdığında sistem otomatik olarak panjurları sizin yerinize kapatır.
Tüm panjur ve perdeleriniz istediğiniz saatte otomatik olarak açılsa, yüzünüze vuran gün ışığıyla, tatlı tatlı gerinip, güne zinde başlasanız daha iyi olmaz mıydı?
Farklı odalardaki panjur ve perdeleri istediğiniz zaman tek tuşla açıp, kapayabilirisiniz.
Sistem,  tentelerinizi güneşli günlerde otomatik olarak açar.
Rüzgârlı ve  fırtınalı günlerde ise, rüzgârın vereceği zararlardan korumak için kapatır .
Oluşturduğumuz senaryolara perde ve panjur da ekleyerek, dilediğiniz saatte otomatik olarak açılmalarını ya da kapanmalarını sağlayabilirisiniz.
Mekânda bulunan panjur ve perdeleri tek tek kontrol edebildiği gibi, gruplama sistemiyle tek bir komutla bütün mekân panjur ve perdelerini de kontrol edebilmek mümkündür.

Panjur ve perdelerin her gün komut vermeden otomatik açılıp kapanmasının sağlanabileceği gibi mevsimsel hareketlere de duyarlı hale getirilebilir.
Hava karardığında kendiliğinden perdelerin kapanıp ışıkların açılması; dilerseniz evde hareket olduğunda,  dilerseniz siz tatildeyken bile evde biri varmış izlenimi yaratmak için ayarlanabilir. Akşam işten geldiğinizde perdeleriniz sizin için kapanıp, ışıklarınız açılır. Hava ağardığında ise isteğe bağlı olarak perdeler otomatik olarak açılarak, güne güneş ışığı ile başlamanızı sağlar.

Tabii ki, en sevdiğiniz parçayı dinleyerek uyanmak, birçok küçük detaydan sadece birisi.

            - Güneşlik, Tente Kontrolü
                - Normal ve Cam içi Jalûzi Kontrolü
                - Perde ve Panjur Kontrolü
UZAKTAN KONTROL;

Evi arayarak bütün sistemleri telefonla kontrol etmek de mümkün...
Evde yaşanacak herhangi bir sorunda alarmla uyarılır, eve gitmenize gerek kalmadan sorunun ne olduğunu öğrenebilirsiniz.
Güvenlik ve konforu uzaktayken bile yaşamak için telefonunuz yeter.
Eve gitmeden önce, tek bir aramayla istediğiniz sıcaklıktaki evinize gidebilirsiniz.
Rahat olun, her şey kontrolünüz altında...

Kilometrelerce uzakta olsanız da, evinizin güvende olduğunu bilseniz, en ufak bir terslikte, bulunduğunuz yerden soruna anında müdahale etme imkânsız olsa daha iyi olmaz mıydı?
Evinizde herhangi bir sorun çıktığında uyarılır, SMS veya sabit telefonla konutlar vererek, eve gitmeden probleme müdahale edebilirsiniz. Fişe takılı unutulmuş elektrikli ev aletlerinize giden elektriği kesebilirisiniz.


Cep telefonu veya sabit telefonunuzla sisteme önceden yüklediğiniz senaryoları harekete geçirebilirisiniz. Ne kadar uzakta olursanız olun, tek tuşa dokunarak evinizi sürekli kontrol edebilirisiniz.

 

- Telefonla Kontrol: Ev dışında iken, sisteme uygun herhangi bir cep telefonu ile evinizdeki tüm sistemi kontrol edebilir ve hatta güvenlik kameralarından elde edilen görüntüleri siyah beyaz olarak izleyebilirsiniz. Kapınızın çalması gibi durumlarda, evde kimse yok ise, misafirinizin görüntüsünü cep telefonunuzun ekranından görebilir veya elektronik posta ile video kaydını alabilirsiniz.

                               - SMS ile Kontrol: Su taşkını ve duman sensörleri, siz evde yokken bile evinizin emniyetini, herhangi bir acil durum karşısında size veya dilediğiniz kişiye elektronik posta ile ya da cep telefonuna kısa mesaj göndererek sağlar.

                               - İnternet üzerinden Kontrol: İşyerinizden bile, adeta evinizdeymişsiniz gibi, tüm Dijital Ev sistemine ulaşabilir, güvenli teknoloji ile evinize dilediğiniz gibi kumanda edebilirsiniz.

EV SİNEMA SİSTEMLERİ ;


Sadece film izlemekten söz etmiyoruz... Evinizde sinema keyfini yaşamak için gerekli atmosferi kuracak gelişkin bir sistem yaratmanız artık mümkün.
Film izlemenin zevkini maksimumda yaşamak için ışık ve ses sistemlerinin sinema moduna geçmesini sağlayabilirsiniz.
Parmaklarınızın sihrini keşfedin ve tek bir dokunuşla salonunuz film moduna geçsin.
Film bankasındaki yüzlerce film arasından istediğinize karar verin ve özel bir moda geçmiş aydınlatma sisteminde üstün görüntü ve ses kalitesiyle filmi yaşayın.

İsteyin: Film Başlasın!

Salonda hareketli bir aksiyon filmi devam ederken, yatak odasında romantik bir filmi izlemeye ne dersiniz?

Çok bölgeli ev sineması sistemleriyle, evin farklı odalarında aynı anda farklı film gösterimleri yapılabilmektedir. Çocuğunuz çizgi film izlerken siz macera filminizi farklı bir odada aynı anda izleyebilirsiniz.

Işık, ses ve görüntü kalitesini, üstün bir sinema salonunda gibi yaşatan sinema sistemleriyle, şehrin en güzel sineması sizin evinizde.

Dilediğiniz şekilde oluşturduğunuz film bankasındaki yüzlerce seçenekten biriyle, tek dokunuşla sinema keyfinizi evinizden yaşayın...

Film başlamadan önce yerinizden kalkmadan dokunacağız tek tuşla patlamış mısır makinenizi çalıştırabilirisiniz. Sinema atmosferini evinize taşımak için, dilediğiniz aydınlatma ayarını televizyon izleme senaryonuza ekleyebilirisiniz.

Eşiniz ve çocuklarınızla farklı müziklerden mi hoşlanıyorsunuz? Tek merkezden her odaya farklı müzik yayını yapabilirsiniz.

Mekânda kullanılan tüm ses/görüntü sistemlerinin bir yada birçok kontrol paneliyle başka hiç bir kumandaya gereksinim duymadan ses/görüntü sisteminizin yönetimi; Hem de sizin belirleyeceğiniz şekilde...
Evinizde yaşayanların farklı ihtiyaç ve beğenilerine göre tasarlanan ses ve görüntü sistemleri kontrolünüzün altında. Kontrol paneliniz o denli size özgü ki siz sadece dinlemek istediğiniz albüm yada şarkı ismini, izlemek istediğiniz DVD ya da TV kanalının ismini seçiyorsunuz. Sistem sizin bulunduğunuz noktada dinleme ya da izleme için gereken komutları tek bir dokunuşunuzda veriyor.
O çok arzuladığınız filmi izlerken kapınız çalınırsa sistem otomatik olarak panelinizde kapı kamera görüntüsü veriyor.

MÜZİK SİSTEMLERİ ;


Dokunmatik panel üzerindeki DVD resmine sadece bir dokunuşla... Işıklar yavaşça kararır, projeksiyon sistemi açılır ve perde aşağı iner, DVD ve ses sistemi çalışmaya başlar. Perdede görüntü belirdiğinde surround ses her yanı sarmıştır.

Müzik zevkinizi müzik keyfine dönüştürmek için binlerce şarkı içeren, sizin yarattığınız müzik bankanız emrinizde...

Farklı odalarda başka müzikler dinlemek, tavan ve duvarlara gizli olarak yerleştirilmiş hoparlörlerden yayılan müziği yaşamak için, dokunmatik panelde seçiminizi yapmanız yeterli.

- Çok Bölgeli Müzik Sistemleri
- Dış Ortam ve Bahçe Müzik Sistemleri
BAHÇE SULAMA ;

Yıllık ayarlanan programla bahçedeki bitkiler türlerine göre değişik ayarlamalarla sulanıyor. Meteoroloji otomasyonu ve toprağın nemini ölçen sistemle ne zaman ve ne kadar sulama gerektiğine sistem karar veriyor. Siz de bahçenizin keyfini çıkarıyorsunuz. . .

KABLOSUZ SİSTEMLER ;

1 - Wi-Fi
2 - Z-Wave
3 - Bluetooth
4 - EnOcean

Kapı çalındığında gelenin kim olduğunu sesli ve görüntülü öğrenebilirisiniz. Ayrıca, dışarıyı monitörden ya da dilediğiniz  zaman televizyon ekranından kontrol edebilirisiniz.
Kapı görüntü ünitesine entegre edebileceğiniz kameralarla evinizin etrafında farklı alanları da inceleyebilirisiniz.

İNTERKOM ;
  - Analog Interkom
   - Ip Interkom 
ANAHTAR PİRİZ ÇERÇEVE ÇÖZÜMLERİ ;


- Akıllı Anahtarlar
- Klasik Anahtarlar

 
  Copyright © 2009 KONELTEK A.Ş. Company. All rights reserved.                                                        Site Haritası